Milli Eğitim Müdürü bayrağımıza ‘bez parçası’ dedi

 Milli Eğitim Müdürü bayrağımıza ‘bez parçası’ dedi

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Konya’nın Hüyük ilçesinde atıl vaziyette Türk bayrağı ve Atatürk büstü için Hüyük İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Maden’e tepki gösterdi. Milletvekili Yokuş, açıklamalarının ardından Maden’in kendisini aradığını ifade ederek, “Milli Eğitim Müdürü beni gece saatlerinde arayarak, ‘Milletvekili Fahrettin Yokuş bizim milliyetçiliğimizi bir bez parçası ile yorumlayamaz’ dedi” şeklinde konuştu.

Yİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Konya’nın Hüyük ilçesinde çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi. Ziyaretlerinin ardından ilçede 10 yıl önce vatandaştan toplanan paralarla yapılan ve şimdi atıl vaziyette bulunan İmrenler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önünde açıklamalarda bulundu.

“DEVLETİMİZ İŞTE BÖYLE BATIRILIYOR”

Lise binası önündeki bayrak direğine asılı yıpranmış Türk Bayrağı ve bakımsız Atatürk büstünün içler acısı durumu için İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Maden’e tepki gösterdi. ‘Müdür utanmadan ‘ben buranın amiriyim’ diye geziyor” diyen Yokuş, “Hiç kimse buraya bakmıyor. Devletimiz işte böyle batırılıyor. Bu manzarayı Hüyük’ün birçok yerinde görürüz. Buraya devasa hastane yapmışlar ama içinde ameliyathane yok. Hastanenin için de doğru dürüst doktor bile yok. Buralar kaderine terk edilmiş. Bu eseri vatandaşlar memlekete hayırlı evlatlar yetişsin diye imkanlarıyla yapıyor ama devleti bunu işletemiyor. Çünkü plansız, programsız öngörüsüz iktidar anlayışının bu da bir tezahürü” ifadelerini kullandı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun