MIUI 12.5 Enhanced Edition

 MIUI 12.5 Enhanced Edition

Akıllı telefon sektörünün başarılı oyuncularından Xiaomi, cihazlarına adeta hayat veren MIUI arayüzü ile ilgili çalışmalarına devam ediyor. Geçtiğimiz hafta MIUI 13 küresel sürümünü duyurduktan hemen sonra dünyanın dört bir yanındaki cihazlarını güncellemeye başlayan şirket, diğer taraftan eski sürümlerin dağıtımını da sürdürüyor. Son olarak MIUI 12.5 Enhanced Edition, uygun fiyatlı bir modele daha geldi.

Xiaomi, 2020’de piyasaya sürdüğü uygun fiyatlı Redmi 9A için MIUI 12.5 Enhanced Edition güncellemesini yayınladı. V12.5.2.0.RCDMIXM yapı numarası ile dağıtılan sürüm, Android 11’i temel alıyor ve Ocak 2022 güvenlik yamasını da beraberinde getiriyor.

Sıvı depolama: Akıllı telefonlarda bölünme ve birleştirme verimliliğini yaklaşık yüzde 60 artıran bu özellik, 36 aylık bir kullanımdan sonra okuma ve yazma hızlarında yalnızca yüzde 5’lik düşüşe izin veriyor. Bu da cihazınızın ilk günkü hızında kalmasını sağlıyor.

Atomik bellek: Akıllı telefonun RAM kullanımına odaklanan bu özellik, gereksiz işlemlerin durdurulmasının yanı sıra bellek kullanımını sıkıştırarak ve bölümlere ayırarak cihazınızda yaklaşık yüzde 64’lük bir performans artışına olanak sağlar.

Odak hesaplama: Kullanıcıların hangi uygulamaları ne zaman kullandığını tespit etmesinin yanı sıra bu uygulamaları kullanılmadığı zamanlarda kolaylıkla kapatabilen bu özellik, 51 temel senaryosu sayesinde cihazının işlemci kullanımını yüzde 15 düşürür ve pil tüketimini de yüzde 8 oranında azaltır.

Akıllı denge: Akıllı telefonun donanımlarının düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edebilen bu özellik, cihazınızda çalışan gereksiz hizmetleri de durdurarak pil tüketimini yaklaşık yüzde 10 oranında azaltır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun