Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cep – Habercep.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Guncel
  4. »
  5. Netanyahu Gazze Sınırında Askeri Hava Gösterisine Katıldı

Netanyahu Gazze Sınırında Askeri Hava Gösterisine Katıldı

haber haber -
45 0

Netanyahu: Refah Harekatı Pek Çok Meseleyi Çözecek

İsrail devlet televizyonu KAN’ın haberine göre, Başbakan Benjamin Netanyahu, Gazze sınırı yakınlarındaki bir askeri hava gösterisine katıldı. Netanyahu burada yaptığı konuşmada, “**Refah harekatı pek çok meseleyi çözecek. Bu, sadece onların geriye kalan Tugaylarının (Hamas’a işaretle) yenilgiye uğratılmasıyla sınırlı kalmayacak aynı zamanda kaçış ve takviye için kullandıkları tünelleri de kapsayacak.**” ifadesini kullandı.

Yüzlerce Askerimiz Öldü

Netanyahu, şu an çok önemli bir savaşa tanık olduklarını ve bu sona erdiğinde düşmanı yenmeye daha çok yaklaşmış olacaklarını savundu. **”Yüzlerce askerimiz öldü”** Hamas’ın 7 Ekim’deki saldırısını öngörememesi nedeniyle istifa etmeyi düşünüp düşünmediği sorusunu da yanıtlayan Netanyahu, “**Başarısızlıkla ilgili mevzu ben de dahil hükümetin her üyesini ilgilendiriyor ancak şu anda tek odak noktamız zafer. Yüzlerce askerimiz bu yüzden öldü. Kazanmamız için savaştılar.**” dedi.

İsrail Ordusu Refah Bölgesinde Kara Saldırısı Başlattı

İsrail ordusu, 6 Mayıs’ta yaptığı açıklamada, zorla yerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı Refah’ın doğusundaki bazı mahallelerin boşaltılmasını istemiş, 7 Mayıs sabahı da Gazze’nin Refah bölgesine kara saldırısı başlatarak Mısır ile olan sınır kapısının Gazze tarafını ele geçirdiğini duyurmuştu.

İlgili Yazılar