Netflixin en popüler dizisi Stranger Things

 Netflixin en popüler dizisi Stranger Things

Netflixin en popüler dizisi Stranger Things

Stranger Things, bir Amerikan bilim kurgu korku dizisidir şu an Netflix’te tüm bölülerini ve sezonlar bulunur. Duffer Brothers tarafından yönetilen, yazılan ve üretilen dizinin yürütücü yapımcılığını Shawn Levy ve Dan Cohen üstleniyor.

Temmuz 2016’da yayınlanan ilk sezonda Winona Ryder, David Harbour, Finn Wolfhard, Millie Bobby Brown, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Cara Buono ve Matthew Modine ana kadroya Noah Schnapp ve Joe Keery yardımcı rollerde. İkinci sezonda, Schnapp ve Keery ana kadroya katılırken, Sadie Sink, Dacre Montgomery, Sean Astin ve Paul Reiser diziye katıldı.

  1980’lerde Indiana’nın kurgusal kasabası Hawkins’te geçen dizinin ilk sezonu, kasabanın doğaüstü olayları arasında genç bir çocuğun ortadan kaybolmasıyla ilgili soruşturmaları ve zihinsel güçleri olan bir kızın gelişiyle ilgili araştırmaları anlatıyor. onların kayıp arkadaşları. Stranger Things 2 adlı ikinci sezon, ilk sezondan bir yıl sonra geçiyor ve karakterlerin o sezonun ardından nasıl başa çıktıklarını anlatıyor.

 Duffer Kardeşler, 1980’lerde bir zaman çizelgesi kurdu ve onu doğaüstü unsurlarla mistik ve fantastik dramanın bir karışımına dönüştürerek kültüre saygı duruşunda bulundu.Steven Spielberg tarafından üretilen eserlerden belirli temalar ve yönelimler oluşturuldu.

 İlk sezon, 15 Temmuz 2016’da Netflix izle de yayınlandı. Dizide ki karakterin, hızı, atmosferi, oyunculuğu, müziği, yönetmenliği, senaryosu ve 1980’lerin filmlerine bağlılığıyla büyük beğeni topladı. Dizi, 2016 yılında En İyi Drama Dizisi dalında Screen Actors Guild Ödülü’nü kazandı. Dizi, 69. Primetime Emmy Ödülleri’nde En İyi Drama Dizisi de dahil olmak üzere on sekiz adaylık aldı ve sektörden çok sayıda adaylık ve ödül aldı.Dizinin finalinin dördüncü veya beşinci sezonda gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

Kaynak: https://filmizlexxen.com/

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun