Nokia G21

 Nokia G21

HMD Global çatısı altında faaliyetlerini sürdürmeye devam eden Nokia yeni telefonlar ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Haziran ayında 199 dolar fiyat etiketi ile Nokia G20 modelini kullanıcılarla buluşturan HMD, serinin devam modeli olan Nokia G21‘i tanıttı.

Cihazın 6.5 inç büyüklüğündeki LCD ekranı 90 Hz yenileme hızına sahip, ancak hala 720p+ gibi düşük bir çözünürlük sunuyor. G21’e güç veren Unisoc T606 işlemci, 12 nm fabrikasyon süreci ile üretiliyor ve sekiz çekirdekli bir yapıda karşımıza çıkıyor.

İki adet Cortex A75 ve altı adet Cortex A55 çekirdeğinden oluşan işlemci, Mali G57 MP1 grafik birimini ve Cat 4 LTE modemi de bünyesinde barındırıyor. 4 GB RAM’e sahip olan telefon, depolama tarafında 64 GB veya 128 GB olmak üzere iki farklı seçenek sunuyor. Tabi harici depolama için yuva bulunuyor.

Yan tarafında parmak izi okuyucuya ev sahipliği yapan telefon, gelişmiş bir yüz tanıma sistemine de sahip. HMD Global’in yazılım destek programının bir parçası olarak iki büyük işletim sistemi güncellemesini kesin alacak olan telefon, Android 12 için hazır durumda. Nokia G21 fiyatı 170 Euro olarak belirlendi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun