Panik Atak Psikologları ile Panik Atak Hastalığına Son!

 Panik Atak Psikologları ile Panik Atak Hastalığına Son!

Panik Atak Psikologları ile Panik Atak Hastalığına Son!

Panik atak, ciddi bir sağlık sorunu olarak bireylerin günlük yaşamını olumsuz etkilemektedir. Ataklarla kendini gösteren bu hastalığın kişiden kişiye değişen birçok belirtisi vardır. Bunlardan sadece biri atak sırasında kendini gösterebildiği gibi, birkaçı bir arada yaşanarak da kişiyi etkileyebilmektedir.

Bu belirtilerin bazıları şunlardır: Vücutta uyuşma, bayılacağı hissi, nefes alamamak, göğüs sıkışması, çarpıntı, terleme, titreme, çıldıracağını düşünmek, ölüm korkusu vb. Panik bozukluklarda beklenmedik zamanlarda ortaya çıkan ataklar söz konusudur. Bu ataklar birkaç dakika kadar kısa bir sürede gerçekleşebildiği gibi bir saat kadar uzun bir zaman diliminde de yaşanabilmektedir.

Atak geçiren birey, atakların tekrarlayacağı korkusuyla kimi zaman kendini eve mahkûm etmekte, kimi zaman sosyal yaşamına sınır getirmektedir. Kişilerin yaşadığı korku sosyal hayatında, iş hayatında birçok engeller oluşturmaktadır. Panik atak için Safa Sağlık Merkezi deneyimli kadrosu ve Konya psikolog hizmetleri ile bu aşamada devreye girmektedir.

Panik atak birçok hastalıkla karıştırılabilmektedir. Doktor teşhisi ve tedavi yöntemi bu hastalıkta oldukça önemlidir. Doktorlar panik atak hastalarında öncelikle ilaçlı tedavi önermektedir. İlaçla tedavi, birçok hastada tam sonuç vermede yetersiz kalmaktadır. Kişinin atakları genellikle süreç içerisinde tekrar etmektedir. Bu nedenle hastalar ilaç tedavisinin tek başına yeterli olabileceğini düşünüp, psikoterapi almayı ertelememelidirler. Farklı nedenlerle ortaya çıkabilen panik ataklar olduğu gibi sebepsiz yere oluşan ataklar da söz konusudur.

Genellikle yirmili yaşlardan sonra oluşan bu bozuklukların büyük çoğunluğunun altında psikolojik etmenler yatmaktadır. Bu psikolojik durumların farkına varılması ve hastadaki bu düşüncelerin ortadan kaldırılması ancak panik atak psikologlarının yardımı ile mümkündür.

Panik atak psikologları atak sırasında hastanın ve yakınındakilerin ne yapacağını, hastanın panik atağı nasıl kontrol altına alacağını öğretir. Güven duyulan bir psikolog yardımı alarak hastalar panik atak hastalığından tamamen kurtulabilmektedir. Psikoterapilerle hastalığın oluşmasına neden olan düşünce ve kaygı bozuklukları psikologlar tarafından bulunmakta, onları yok etmeye yönelik metotlar uygulanmaktadır.

Çünkü kökenine inilmeden yapılan tedaviler uzun süreli sonuçlar doğurmakta yetersiz kalmaktadır. Hastaya doğru nefes alma teknikleri, rahatlama egzersizleri öğretilmekte ve terapilerle hastalığın etkileri süreç içerisinde yok edilebilmektedir. Siz de bir psikolog yardımı alıp panik atağa veda edebilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken sadece Konya’da Safa Sağlık Merkezini ziyaret etmek ve böylelikle Panik Atak Tedavisi ile sorunlarınızı aşmak için doğru adımı atmak olacaktır. 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun