Penil Protez Ameliyatı Sonrası

 Penil Protez Ameliyatı Sonrası

Penil Protez Ameliyatı Sonrası

Günümüzde serleşme sorununun tedavisinde kullanılan farklı yöntemler arasında penil protez de yer almaktadır. Tedavi seçeneklerinin artması ile penil proteze duyulan ihtiyaç azalsa bile bazı hastalarda bu protez tek çare olabilmektedir. Tedavi tamamen hastanın durumuna göre belirlenmektedir. Hasta olan kişinin organik unsurları, yaşı ve sağlık durumu bu kararı etkilemektedir.

 Penis Protezi Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

 Mutluluk çubuğu olarak bilinen penis protezi ileri derecede olan sertleşme probleminde tercih edilmektedir. Bu protez sayesinde %90 üzerinde memnuniyet sağlamaktadır. Aynı zamanda kesin çözüme de ulaştırmaktadır. Sertleşme sorununda farklı tedaviler bulunmaktadır. Hafif ya da orta düzeyde sertleşme sorunu yaşayan erkeklerde şok dalga tedavisi ve kök hücre tedavisi ile çözüm sunulabilmektedir. Çok ileri sertleşme sorunu yaşayan erkeklerde mutluluk çubuğu tedavisi önerilmektedir.

 Penis Protezi Kimlere Takılır?

 Penis protezi ameliyatının olabilmesi için farklı kriterlere bakılmaktadır. Bu kriterler şu şekilde sıralanabilmektedir:

-İlaç, kök hücre tedavisi ve şok dalga tedavisinde yanıt almayan,

-Hastalıklar veya ameliyatlardan dolayı damar ve sinir uçlarında kalıcı zarar görmesi durumunda peniste kanlanmanın çok az olması durumunda,

-İleri derecede sertleşme sorunu yaşayanlara,

-Sağlık durumu cerrahi işlem için engel olmayan hastalarda,

Ancak sertleşme probleminin altında psikolojik nedenler yatıyor ise veya diğer çözümler ile bu problem giderilebiliyor ise, cinsel isteksizlik sorunu var ise, vücutta enfeksiyon sorunu var ise hasta olan erkekler için bu işlem önerilmemektedir.

 Penil Protezi Ameliyatı

 Bu ameliyat genel anestezi veya spinal altında gerçekleştirilmektedir. Ameliyat için hastanın genel sağlık durumu göz önüne alınarak uygulanacağı anestezi ona göre seçilmektedir. Ameliyatta testis torbalarının alt noktasından bir kesi yapılmaktadır. Bu kesi içerisine implantlar yerleştirilmektedir. Eğer şişirilebilir protez tercih edilecek ise; tercih edilen proteze göre karın duvarına da kesi açılmaktadır. Bu cerrahi işlem yaklaşık olarak 1 ile 2 saat arasında bitmektedir.

 Penil Protez Ameliyatı Sonrası

 Penil protez ameliyatı sonrası hasta ve hastanın partnerinin memnuniyeti yüksektir. İyileşmenin gerçekleşebilmesi için 2 ay beklenilmesi gerekmektedir. Bu süreç bittikten sonra hasta tekrar cinsel ilişkiye girebilir. İyileşme süresinde verilen ilaçların uygun dozda kullanılması gerekmektedir. Penis zorlanmamalı ve kan basıncının artmasını sağlayacak aktivitelerden uzak durulması gerekmektedir. Aynı zamanda sigara kullanılmaması gerekmektedir.

 Penis protezi cinsel hazzı etkilememektedir. Çocuk sahibi olmaya da engel değildir. İleri derecede sertleşme problemi yaşayan erkeklerde yeniden cinsel ilişkiden tatmin olmayı sağlamaktadır. Önemli olan bu soruna oldukça erken zamanda kontrol edilmesidir. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun