PlayStation VR2 tasarımı

 PlayStation VR2 tasarımı

Konsol dünyasının başarılı oyuncularından Sony, 2020 yılında satışa çıkardığı PlayStation 5‘e ”gerçeklik” katabilmek için PlayStation VR2 sanal gerçeklik gözlüğünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz aylarda CES 2022’de karşımıza çıkan ve bir de özel oyunla geleceği açıklanan gözlüğün kısa süre önce tasarımı resmen gösterildi.

Ocak ayındaki CES 2022 kapsamında düzenlenen lansmanda yeni jenerasyon sanal gerçeklik gözlüğü PlayStation VR2’nin duyurusunu yapan Sony, bir süre önce söz konusu gözlüğün tasarımını paylaştı. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz ayki etkinlikte PS VR2 Sense kontrolcüsü karşımıza çıkmıştı.

Sony tarafından gerçekleştirilen duyuruya göre sanal gerçeklik gözlüğü 4K çözünürlük desteğiyle piyasaya sürülecek ve ayrıca HDR desteğine de sahip olacak. PS5 için piyasaya sürülecek olan PSVR 2’de önceki jenerasyona göre fazlasıyla genişletilmiş (110 derecelik) bir görüş alanı, göz takip sistemi, gözlük geri bildirimi, 3D Ses ve yenilikçi PS VR2 Sense kontrol cihazı da bulunacak. Bu yeni özelliklerle birlikte görüş alanınızdaki bir bölgeye bakabilmek için kafanızı hareket ettirmeniz gerekmeyecek.

Bunun yanı sıra Sony, Horizon serisinin yeni oyununu da sanal gerçeklik platformuna özel olarak duyurdu. Horizon: Call of the Mountain isimli bu yapımın PS VR2 ile aynı anda piyasaya sürülmesi beklenen ilk parti oyunlarından biri olması bekleniyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun