PREFABRİK TUVALET KONTEYNER VE KABİNLER

 PREFABRİK TUVALET KONTEYNER VE KABİNLER

PREFABRİK TUVALET KONTEYNER VE KABİNLER

Günümüzde  konteyner tuvalet ürünlerin yapımında birden fazla maliyet unsurların bir araya gelmesiyle oluşmaktadır.

 Aynı durum ise prefabrik tuvalet ürünlerinin yapımı içinde geçerlidir. Prefabrik tuvalet ürünleri tekli ve çiftli malzemelerini bir araya gelmesi ile oluşmaktadır iç kısmında lavabo wc aynen sıhhi tesisat malzemeleri musluklar elektrik malzemeleri yer almaktadır.

SEYYAR TUVALET VE DUŞ PORTATİF ÜRÜNLER BİRDEN FAZLA BÖLMEDEN OLUŞUR

Seyyar duş seyyar tuvalet prefabrik olarak yapılan malzemenin birden fazla bölünmesinin bir araya gelmesi ile oluşmaktadır. En az 20 30 40 metrekare malzemeden birleşmesiyle oluşmaktadır. Bu malzemelerin duvar kısmı ise betopan adlandırılan straforun yapısı ile oluşmaktadır. Duş malzemelerinin iç kısmında genellikle telefon olarak adlandırdığımız hafif şofben malzemesi de yer almaktadır. Özel istek doğrultusunda havalandırma ve askılık gibi bir takım diğer malzemeler ise teklif usulü fiyatlandırmaya göre değişmektedir. Yani burada değişmektedir de ki anlatmak istediğimiz fiyatlarının belirlenmesinde ihtiyaçların durumu önemlidir.

TAŞINABİLİR TUVALET ÜRÜNLER FARKLI RENKLERDE ÜRETİLEBİLİYOR

Taşınabilir tuvalet malzemelerimiz ise farklı renklerde de üretilebilmektedir. Bu malzemelerin farklı renklerde genellikle firmaların yapmış olduğu kırık beyaz renktir. Ama lakin renkli olan ürünler mavi kırmızı sarı gibi malzemeler biraz daha fiyatları arttıran ek maliyet kalemleri oluşturmaktadır.

Wc projeleri belirlenirken renklerinle standart beyaz renkte olması önemlidir. Çünkü tozları fazla göstermemektedir. Elbette tozları kapalı renkler siyah gibi renkler belirgin etmeyecektir. Ama firma için maliyet unsuru oluşturan yerde hazır Yapı yaptırmak için birçok maliyet kalemlerinin en aza indirilmesi önemli olduğundan dolayı bu gibi sorunların çözümlerinde de firmaların sunmuş olduğu standart renkleri tercih etmek daha az fiyat kalemlerini oluşmasına neden olacaktır.

Lavabo tuvalet kabin banyo malzemelerin izin en az 2 kişi bölmeler halinde yapılan 150×210  gibi malzemeler olmaktadır. 2 kişilik olan bir malzeme tek tek olan malzemelere göre fiyatlarda en az %30 %40 oranında daha az maliyetle gelmesine imkan açmaktadır.

Ucuz malzemelerin yapılması yanında kaliteyi de getirecektir. yani burada anlatmak istediğimiz kalite ise 1. Sınıf vitrifiye malzemeleridir. aynı şekilde duvar panelleri de aynı şekilde kaliteli malzemelerdir.

RÖMORKLU SEYYAR WC DUŞ ÜNİTELERİNDEKİ TALEP ARTIYOR

Son zamanlarda ise tatilcilerin tercih ettiği özellikle Amerika gibi ülkelerinde yaşayan insanların kamyonların arkasına römork yardımıyla karavan tarzı yapıları sıklıkla kullanmaktadırlar.

Ülkemizde de bu yöne doğru bir atalım artmıştır. Yani insanlar gideceği tatil bölgelerde römorklu bir hazır yapı sistemini tercih ediyorlar.

Çünkü hem daha uygun hem daha kaliteli ve daha pratik bir şekilde ürünlerin yapımında amaç tatil için gittiği bölgede rahat edebileceği ve bütün mevsim şartlarına uygun bir sınıf bir barınma yerini yapmak olacaktır. Bu nedenle firmamızın ürettiği bütün malzemelerdeki amacımız kaliteli ve dört mevsimi koşulları altında dayanıklı malzemeleri üretmektir. Türkiye’de römorklu sistemler tabii ki de fazla tercih edilmiyor ama ileriye yönelik olarak bu durumun değişeceğini de oldukça inanıyoruz. Çünkü başlarda prefabrik yapı sistemleri de gelişmesi ve ilerlemesi aşamasında birden fazla zorluklar çekmişti ama değişen şartlar aracılığıyla ülkemizin koşullarının değişmesi ve hazır malzemeleri olan talebin artmasıyla beraber römorklu yapılarında daha çok ileriye doğru tercih edileceğini düşünüyoruz.

Ürünlerimizi yaparken artık insanların okul gibi prefabrik bina sistemlerini yaparken de öncelikle bize tanıştıklarını görmek bir mutluluk ve başarı ihtiyacımızı daha çok arttırmaktadır. Yani gelişmemize daha çok katkı sağlamaktadır. Amacımız yurtdışındaki ve ülkemizdeki yapı sektörüne yönelik daha farklı çözümler sunabilmek ve uzun yıllar kullanılabilirliğini sağlayabilmektedir..

HAZIR PREFABRİK TUVALET DUŞ BİNALARIN DAYANIM SÜRESİ

Prefabrik bina sistemleri 50 yıldan 100 yıla kadar dayanıklılığını ve bu imkanlar doğrultusunda popülerliğini artırmak bir hedeflerimiz arasındadır. Ülkemizdeki coğrafi konular göz önüne alındığında Güneydoğu Bölgesi Karadeniz Bölgesi ve iç Anadolu Bölgesindeki iklim şartları bir değildir. Bu nedenle bu alanlara yönelik yapılarından uygun bir şekilde yapıda olması yani mevsim şartlarına ayak uydurması çok önemlidir. Ülkemiz ayrıca deprem kuşağı altında olduğundan dolayı da Doğu Karadeniz’e yapılacak olan ürünlerin daha fazla yağış alabildiği ve Güneydoğu Anadolu bölgesine yapılan yapılarında daha fazla kar aldığı göz önüne alındığında ona uygun çatı sistemlerinde duvar yapı sistemlerinde üretmemiz en önemli hedeflerimiz arasındadır.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki çatı malzemelerini ise kar yükü altında daha fazla dayanım sağlayabilmesi adına firmamız bu yapıları yaparken birincil derecede dayanımı gözlerini almaktadır. Prefabrike konut sistemlerin yapımı ve ilerlemesi sırasında ise müşterilere de düşen bazı görevler vardır. Bu görevler arasında belediyelerden izin alma sırasındaki evrak işlemleri ve yapı kurulumu için zemin hafriyat işlemlerinde yapılması da önemlidir.

Zemin beton yapımında ise zemin hafriyat beton işlemlerinin yapımında özel firma işlemlerinde de gerekli ekiplerinde yapılması ve çalışması gerekmektedir. Sıhhi tesisat işlemleri de en temel kurulumları da burada yapılmaktadır yani temel sırasında yapılması önemlidir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun