Q950TS QLED 8K TV özellikleri

 Q950TS QLED 8K TV özellikleri

Q950TS QLED 8K TV; ses, video ve akıllı yetenekleri güçlendirmek için gelişmiş Yapay Zekâ teknolojisinin gücünden yararlanıyor. Ayrıca, Tizen tarafından desteklenen bir dizi akıllı özellik sunarak tüketicilerin sesli komutları kullanmasını ve Tap View, Digital Butler ve Samsung Health gibi yeni özelliklere erişmesini her zamankinden daha kolay hale getiriyor.

Serinin ilk modeli ise Q950TS QLED 8K TV olarak karşımıza çıkıyor. QLED teknolojisinin kullanıldığı cihazda ekran oranı yüzde 99 olarak belirlenmiş. Ekran çevresinde 2,3 mm kalınlığında bir çerçeve mevcut ancak bu cihaza yaklaşmadan fark edilemiyor. TV kalınlığı ise 15 mm olduğu için ultra ince benzetmesi pek de yanlış olmaz.

İŞTE ÇERÇEVESİZ TELEVİZYONUN ÖZELLİKLERİ

Shifdelte’de yer alan habere göre; parlaklık ve kontrast ayarlarının TV çerçevesine göre yapılabildiğini belirten şirket, cihazın ses konusunda da kullanıcıları tatmin edeceğini iddia ediyor. OTS+ (object tracking sound plus) teknolojisi sayesinde nesnelerin hareket yönüne göre ses çıkışı olduğunu belirten yetkililer, geliştirdikleri teknolojinin 5.1 surround ses sistemine benzer şekilde çalıştığını açıkladı.

Infinity Ekran etkisi yaratan Q950, 8K Derneği’nin Sertifikalı Test Spesifikasyonları ve CTA 8K Ultra HD Ekran Tanımı için gereken şartları karşılıyor. Tabii bu serinin tüm modelleri için geçerli olacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun