Robot süpürge otelden kaçtı

 Robot süpürge otelden kaçtı

İngiltere’deki robot süpürge, çalıştığı beş yıldızlı otelden dışarı çıktıktan sonra firar etmeyi başardı. Elektrikli cihaz, Cambridge’te kayboldu ve temizlikten sorumlu olan bir personel “her yerde olabileceğini” söylemesiyle sosyal medyada viral haline geldi.

Travelodge Cambridge Orchard Park isimli bir otelin temizlik işlerini yürüten robot süpürge, sosyal medya kullanıcılarının gündemine girmeyi başardı. Otelden dışarı çıkan ve ortadan kayboluşu yaklaşık 15 dakika boyunca fark edilmeyen firari süpürgenin bir gün boyunca bulunamadığı öğrenildi. Kaybolduktan bir gün sonra ise otelin parkındaki çitin altında ortaya çıktığı bildirildi.

Otel çalışanları, robot süpürgeyi fark eden ve otele iade eden kişiye içecek ikram etmeyi ihmal etmedi. Süpürgeyi dışarıda bulan kişi ise, “Fark etmemden 15 dakika önceydi ve o zamana kadar herhangi bir yere varabilirdi.” ifadelerini kullandı.

Ancak yaşanan bu durum sosyal medyada yankı uyandırmış durumda. Bazı kullanıcılar robot süpürge için destek sunan paylaşımlarda bulundu. Twitter’da eğlenceli tweetler atan kullanıcılar “Özgürlüğüne kavuş küçük çocuk”, “Koş küçük robot, koş!” (Forrest Gump filmine gönderme) gibi ifadelere yer verdi. Bir başkası ise bu durum için “robot kıyametinin başlama şekli” olabileceğine dikkat çeken bir şaka yaptı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun