Rusya Üniversiteleri Denklik, Rusya da En İyi Üniversiteler

 Rusya Üniversiteleri Denklik, Rusya da En İyi Üniversiteler

Rusya Üniversiteleri Denklik, Rusya da En İyi Üniversiteler

Rusya dünya çapında eğitim alanında örnek olmayı başaran ülkelerden biridir. Rusya yükseköğretim düzeyinde eğitim vermeye başladığı günden beri öncelikli hedefi üniversitelerde nitelikli bir eğitim vermek olmuştur. Bu nitelikli eğitim Rusya üniversiteleri denklik, Rusya da en iyi üniversiteler bünyesinde barındırarak bu avantajlara ulaşmasına olanak sağlamıştır.

Rusya’da Denklik

Rusya üniversiteleri denklik, Rusya da en iyi üniversiteler ile sağlanmaktadır. Günümüzde dünya çapında birçok üniversitenin en büyük hayali bu imkânları bünyesine katmaktır. Rusya’da en iyi üniversite demek QS sıralamasında 400 en iyi üniversite içerisinde olmak, olabilen en kaliteli eğitimi sunmak, öğrencilerine denklik fırsatı tanımak, mavi diploma ile öğrenci mezun etmek, Bologna kriterlerinin dünya çapına uygun olması demektir. Bu yüzdendir ki Rusya yükseköğretim bakımından en çok tercih edile ülkelerde oldukça üst sıralarda yer almaktadır. Rusya’da denklik öğrenci açısından birçok avantaj sağlamaktadır.

Tıp, diş hekimliği, veteriner hekimlik gibi bölümlere sınavsız bir şekilde kayıt olma imkânı sağlayan üniversitelerimiz aynı zamanda öğrencilere denklik fırsatı da sağlayarak öğrenci destekçisi bir ülke olduğu kanıtlamıştır. Sağlanan bu denklik ile öğrenci mezun olduğunda kendi ülkesinde çalışabilecek ayrıca İngilizce veya Rusça alınan hazırlık eğitiminin ardından ikinci sınıfa gelen öğrenci sağlanan yatay geçiş imkânı ile kendi ülkesinde bulunan üniversiteye geçiş yapabilecektir. Bu denklik sadece Rusya’nın en iyi olan QS sıralamasında 400 içerisinde yer alan üniversiteler sağlamaktadır.

En İyi Rus Üniversiteleri

QS sıralaması baz alındığında en iyi Rus üniversiteleri içerisinde Lomonosov Devlet Üniversitesi, St. Petersburg Devlet Üniversitesi, Tomsk Devlet Üniversitesi, Rudn Üniversitesi, Kazanibirsk Devlet Üniversitesi, Rusya Kazan Üniversitesi, Moskova Devlet Teknik Üniversitesi, Rusya Halkların Dostluğu Üniversitesi ve daha birçok üniversite bulunmaktadır. Bu üniversiteler gerek akademik alt yapıları gerek verilen kaliteli eğitim sayesinde bu seviyeye ulaşmışlardır. Bu üniversitelerimiz alanında nitelikli öğrenciler yetiştirmek adına bölümlerle ilgili tüm gelişmeleri takip etmekte ve gerekli tüm çalışmaları öğrencileri için uygulamaktadırlar.

Bu üniversitelerde okuyarak öğrencilerimiz mezun olduklarında mavi diploma alabileceklerdir. Bu diploma ile Avrupa ülkeleri ve kendi ülkelerinde mesleklerini yapabilecekleri çok geniş bir alana sahip olacaklardır. Rusya’nın en iyi üniversitelerinde okumak için tek yapmanız gereken lise diplomanız ile hayaliniz olan bölüme çok cüzi bir ücret karşılığında kayıt olmak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun