Sağlığınız emin ellerde

 Sağlığınız emin ellerde

Sağlık sistemi birçok meslek gurubunu bünyesinde barındıran ve iş birliğine dayalı çalışmayı prensip edinen bir alandır. Bu alanda en az hekimler kadar işlerin aksatılmadan devamlılığını sağlayan yardımcı sağlık personelleri sağlık meslek lisesi eğitimini tamamladıktan sonra mesleklerine daha kolay alışmaktadır. Ayrıca iş alanın oldukça geniş olduğu sağlık sektöründeki bölümler günümüzde özel Anadolu sağlık meslek liselerinde de okutuluyor. 2012 – 2013 eğitim öğretim yılında özel sağlık koleji olarak kurulan başer Anadolu sağlık meslek lisesi alanında deneyimli özel branş öğretmenleri ile öğrencilerine seçmiş oldukları mesleklere özel bilgi ve becerileri kazandırmayı amaçlar.

Nasıl kayıt olabilirim?

Okula kayıt olmak için öncelikle liselere giriş sınav sonuç belgesi gerekir. Bunun yanında okulun veliye verdiği ön kayıt bilgi formu doldurmalıdır. Öğrencinin ilköğretim okulu diploması ve nüfus cüzdan fotokopisi, 12 adet vesikalık fotoğraf ile birlikte seçilen meslek dalının icra edilmesine engel durum teşkil edecek bir hastalığa sahip olmadığını belgeleyen sağlık raporu gerekir. Sağlık raporunun tam teşekküllü bir hastaneden heyet raporu olarak alınması gerekir. Bununla birlikte kekemelik, şaşılık, görme keskinliğinin az olması, bulaşıcı hastalıkların olması, ruhsal hastalıkların olması okula kayıt için engel bir durumdur.

Devlet teşviki nedir ve okulda uygulanıyor mu?

Özel başer Anadolu sağlık meslek lisesi istanbul sağlık lisesi olarak devlet teşvikine dahil olan okullar arasında yer alır. İlköğretim başarı seviyesi ve diğer şartları taşıyan öğrenciler okulun ücretinin belirli bir kısmını devlet teşviki ile ödemezler. Bu kapsamda okula daha az ücret öderler.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun