Samsung Kripto Para Madenciliği İçin İşlemci Yapıyor

 Samsung Kripto Para Madenciliği İçin İşlemci Yapıyor

Kripto para çılgınlığı bütün dünyayı sararken, son dönemde neredeyse başka bir şey konuşulmuyor. Çok sayıda girişimci de bu sektöre adım atarken, madencilik – mining adı verilen yöntem içinse son derece güçlü bilgisayarlar, ekran kartları ve işlemciler gerekiyor.

Samsung da Sektöre Giriyor

Bu durum özellikle sıradan kullanıcıları rahatsız ederken, sebebi de kripto para madenciliği yüzünden piyasada ekran kartı bulmanın zorlaşması ve fiyatların neredeyse üç kat artması! Fakat Samsung’un yeni üreteceği çipler, sadece kripto işiyle uğraşanlara özel olacak.

Samsung da yeni üretim amaçlarını doğrularken, bu çipsetler özellikle Ethereum madenciliğinde tercih edilecekler. Güney Kore menşeli teknoloji devinin bu hamlesi herkes tarafından merak edilirken, Samsung bugüne kadar daha çok RAM ve flaş bellek çipleri üretiyordu. Son yıllarda ise akıllı telefonları için özel Exynos işlemciler çıkarmıştı.

Samsung önümüzdeki dönemde kripto para madenciliği için özel hazırladığı işlemcileri satışa sunacak. Bakalım bugüne kadar hep akıllı telefon sektörü ve QLED 4K televizyon üretiminde gördüğümüz teknoloji devi, bu alanda başarılı olabilecek mi?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun