Samsung, One UI 4 dağıtımını durdurdu

 Samsung, One UI 4 dağıtımını durdurdu

Galaxy akıllı telefon ve tabletlerin arayüzü olan One UI’ın yakın zamanda yeni sürümü duyurulmuştu. Önemli yenilikleri ve tasarım değişikliklerini getirecek güncelleme, Samsung kullanıcıları tarafından merakla bekleniyordu. Daha önce bazı cihazlar için bu güncellemenin yayınlandığını görsek de sorunlar nedeniyle dağıtım durdurulmuştu. Görünen o ki Samsung kullanıcılarının sorunsuz bir One UI 4 için bir süre daha beklemesi gerekecek.

Bu seferki durdurma kararı, sistemin Google Play ile uyumluluk sorunları yaşamasından kaynaklı. Yapılan açıklamaya göre Google kaynaklı bir sorun, Samsung cihazların küçük bir bölümünde hataya neden oluyor. Oluşan hatadan dolayı sorunlu bir deneyim oluştuğundan, güncelleme geçici olarak askıya alınmış. Bu sorunun çözülmesinin ardından dağıtımın yeniden başlayacağı bilgisi paylaşıldı:

Sonraki haftalarda One UI 4 güncellemesinin yeniden dağıtılmasını bekliyoruz ve bu sefer sorunlardan arındırılmış olacaktır. Henüz dağıtım ile ilgili yeni bilgiler paylaşılmasa da az sayıda cihazı etkileyen bu sorunun çözümünün fazla zaman almayacağı umudundayız.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun