Samsung’dan kayar ekranlı telefon

 Samsung’dan kayar ekranlı telefon

Katlanabilir telefon pazarında oldukça iddialı modeller ile karşımıza çıkan Samsung’un yeni bir teknoloji üzerinde çalışma yürüttüğü ortaya çıktı. Samsung, kayar ekran için WIPO’ya (Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü) patent başvurusunda bulundu.

Sızdırılan bilgilere göre, kullanıcılara sunulacak kayar ekranlı modelde S Pen desteği de yer alacak. Son zamanlarda sızdırılan Samsung patentleriyle örtüşen başvuru, şirketin yakında kullanıcılara sunacağı akıllı cihaz ile ilgili ipuçları barındırıyor.

Patent açıklamasında telefonun iki kasadan oluşacağı belirtiliyor. Sol kenar, yuvarlanabilir ekranın dışarıya doğru uzamasına imkan tanıyan bir motor barındırıyor. Arka panel ise kayan ekranın önemli bir bölümü için alan sağlıyor.

Ön kısımda ise telefonun sağ tarafında bildirimler için küçük bir ekran mevcut. Analistler, bu ekranın uygulamaları kontrol etmek için de kullanılabileceğini belirtiyor.

Samsung, geçmişte kayar ekran ile test gerçekleştirmişti. Şirketin kayar ekranlı cihaz geçmişi göz önünde bulundurulduğunda prototip modelin 2022 yılında kullanıcıların beğenisine sunulabileceği tahmin ediliyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun