Şaşırtan iddia

 Şaşırtan iddia

Apple, dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında yer alıyor. Özellikle hem bilgisayarlarında hem de akıllı telefonlarında kendi işletim sistemini sunmasıyla kullanıcıların ilgisini çeken marka, dünya genelinde iyi satış rakamlarına ulaşabiliyor.

Apple’ın yeni harici monitörü Studio Display, yerleşik kameradan görüntü işleme ve Dolby Atmos ile Uzamsal Ses gibi teknolojileri yönetebilmek için A13 Bionic işlemcisine sahip. Bu işlemci şirketin akıllı telefonlarında kullanıldığı için bu harici monitörde de iOS işletim sistemi bulunuyor. Bir yazılımcı tarafından keşfedilenlerle göre mevcut yazılım içerisinde yeni Mac Mini modelinin kodu bulunuyor.

Geliştirici, yaptığı açıklamada donanımsal özelliklerle ilgili bir bilgiye erişemediğini belirtti. Bugüne kadar ortaya çıkan bilgilere göre Apple, şu anda M2 işlemcili ve M2 Pro işlemcili Mac Miniler üzerinde çalışıyor. J473 kod adlı M2 işlemcili modelin bu yıl içerisinde tanıtılması bekleniyor. J474 kodlu M2 Pro işlemcili olan daha güçlü modelin ise daha ileri bir tarihte tanıtılması bekleniyor.

Her ne kadar yılın başlarında M1 Pro ve M1 Max işlemcilere sahip Mac Mini modellerinin piyasaya çıkacağı söylenilse de şirketten bununla ilgili bir hamle gelmedi. Büyük ihtimalle Studio Display‘i tanıtabilmek için bu iki üründen de vazgeçildi ve yeni M2 işlemcili modellere odaklanıldı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun