Ses Yalıtım Süngerleri

 Ses Yalıtım Süngerleri

Ses Yalıtım Süngerleri nedir? Ne işe yarar? Günümüzde Akustik ses yalıtım süngerleri yüksek frekanstaki sesleri kesmek için değilde daha çok mekan içerisindeki yankıyı keserek oluşan gürültüyü engellemektir. Ses geçişlerini engellemek içinde gözenekleri bulunmayan süngerler yer almaktadır. Bu tipte süngerleri kullanarak duvarlarınızdan ses geçişlerini büyük oranda engel olabilirsiniz. Akustik süngerler ses yalıtımı ve akustik ses düzenlemeleri için kullanılan yanmaz I. sınıf ISO belgeli ürünlerdir. Ses yutucu özelliğinin yanı sıra bariyerli tipleri ses geçiş kaybı sağlar. Ses Yalıtım Süngerleri genellikle eski yapılarda yalıtım yapılmaması nedeniyle veya duvarların ince olmasından kaynaklı yan dairelerde bulunan kişilerin aynı ortamdaymışsınız gibi sesin ulaşmasına engel olmak adına kullanılan ürünlere denilmektedir. 2020 yılı ile birlikte yeni yapılacak yapılarda ses izolasyon malzemelerinin kullanımı zorunlu hal almıştır. Bu sayede yeni yapılara taşınacak kişilerin ses yalıtımı ürünü kullanmadan konforlu bir şekilde yaşam sürdürmesine yardımcı olacaktır. Ses yalıtımı yapılmayan dairelerde günümüzde çok fazla huzursuzluk ve işyerlerinde performans kaybı ile karşılaşılmaktadır.  Ses yalıtım ürünlerinin kullanımı sağlanarak bunların önüne geçebilirsiniz.

Ses izolasyon süngerlerinin genel kullanım yerleri genellikle konferans odası ses izolasyonu, evde sinema odası ses yalıtımı, çağrı merkezi, müzik odası ses yalıtımı ve daha birçok alanda ürünlerin kullanımını sağlayabilirsiniz. Ürünlerin görünümü hakkında bilgi almak için Turkish Acoustic showroom larından ürünleri dilediğiniz gibi görüntüleyebilirsiniz. Akustik ve ses kesici Ses Yalıtım Süngerleri olarak 2 farklı amaçta kullanılmaktadır. Akustik ses yalıtım süngeri ortamdaki ses kalitesini arttırmak ve sesin emiliminin sağlanmasıdır. Akustik sünger veya kumaş kaplı paneller bu işlem için kullanılabilir. Akustik ses izolasyon süngerleri ise ortamınıza seslerin ulaşmasını veya ortamınızda bulunan seslerin yan duvarlarınızdan diğer dairelere ulaşmasına engel olmak adına kullanılan ürünlere denilmektedir. Akustik ürünler dekoratif görünümü olması nedeniyle akustik değerleri olmayan muadil ürünler piyasada yer almaktadır. Bu nedenle ürünleri temin ederken amacınız akustik sağlamak ise akustik değerlerini karşılaştırarak satın alma işlemini gerçekleştirmeniz önerilmektedir.

Akustik yankı problemlerini engellemekte üstün başarıya sahip olan akustik paneller hakkında sizlerle bilgilendirmede bulunacağız. Akustik panellerle günümüzde çağrı merkezlerinde, kafelerde, ofislerde ve daha birçok ortamda karşılaşıyorsunuz. Akustik paneller iç katmanında yer alan akustik sünger ve dış katmanında yer alan akustik kumaş sayesinde etkili bir ortam akustiği sağlamaktadır. Ortamınızda bulunan konuşma sesleri, müzik sesleri ses yalıtımı yapılmamış bir alanda duvarlarınıza çarparak geri dönüşüne sebep olmaktadır. Bu nedenle duvarlarınızda akustik süngerler, akustik ürünler kullanmanız halinde ses parçacıkları akustik ürünlerin gözenekleri içerisinde parçalanarak geri dönüşüne engel olmaktadır ve yankı problemlerini bu sayede kontrol altına alabilirsiniz. Akustik panellerin kullanımını sağlayarak duvarlarınızda dekoratif görünüme ve yankı problemlerini kontrol altına alma konusunda çözüm bulabilirsiniz. Akustik paneller dekoratif görünümü olması nedeniyle Ses Yalıtım Süngerleri kullanmadan taş yünü, cam yünü kullanımı sağlanarak daha ucuza piyasada muadil olarak üretimi gerçekleştiren firmalar bulunmaktadır fakat panel içerisinde ses yalıtım süngeri kullanılmadığı zaman sizlere akustik yalıtım sunmayacaktır. Bu nedenle ürünleri satın alma esnasında doğru üretimi yapıldığından emin olmanız gerekmektedir. Akustik paneller Turkish Acoustic tarafından teknik şartnamenize uygun ebatlarda yanmazlık seviyesi yüksek olan kumaşlar ve süngerlerle üretimi gerçekleştirilebilmektedir. Akustik paneller talebinize uygun olarak masalar arasında seperatör halinde üretimi gerçekleştirilebilmektedir. Tekerlekli veya sabit ayaklı olacak şekilde üretimi gerçekleştirilen seperatör panelleri çok kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. Tüm akustik ürünler hakkında Turkish Acoustic internet mağazası üzerinden bilgi edinebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun