Şifa Kaynağı Bal

 Şifa Kaynağı Bal

Balın geçmişi çok eskilere dayanmaktadır. İlk olarak Mısır’da görülmüştür. Mısırlılar balı ilaç yapımında kullanmıştır. Uzmanların yaptığı araştırmalar göre Mısırlıların ilaçlarında bal tespit edilmiştir. Bal geçmişten beri şifa olarak tüketilir. Eskiden açık yaralara ve böcek ısırmalarına bal uygulanırdı. Böcek ısırmalarına bal uygulandığı zaman kaşıntıyı alırdı. Bal geçmişte çok değerli bir besin olarak kullanılıyordu. Takas işlemlerinde bal para niyetine kullanılıyordu. Yunanlılar balı çok değerli gördükleri için tanrılara bal sunuyorlardı. Bal çok değerli bir şeker kaynağı. Vücudun şeker ihtiyacı karşılayan mucize bir besin. Şeker ne kadar zararlı ise bal o kadar yararlıdır. Bal kana hemen karışır ve anında enerji verir. Tabi ki vücuda yararlı olabilmesi için doğal bal olması gerekir. Katkı maddesi içeren zararlı şekerler içeren ballar vücuda çok zararlıdır. Yayla balı her zaman daha şifalı ve sağlıklıdır.

Bal Hakkında Bilgiler

Açık yaralar ve su toplamış yaralara bal sürmek yaranın iyileşmesine yardımcı olacaktır. Günde 3 kaşık bal tüketmek enerji verir ve yaşlanmayı geciktirir. Bal boğaz ağrılarına çok iyi gelir. Her gün düzenli olarak bal tüketmek hastalıkları geciktirir. Nezle ve soğuk algınlığına iyi gelir. Vücudu dinç tutar. Balın içerisinde yağ yoktur. Bal vücut masajında da kullanılabilir. Bu vücudun rahatlamasını sağlayacaktır. Çatlamış dudaklara bal sürmek iyileşmesine yardımcı olacaktır. Bal her alanda şifa kaynağı bir besindir. Fakat şifa kaynağı olabilmesi için organik bal olması önemlidir.

Buyukdedeminbalları.com

Burada çiçek balı ve en sağlıklı katkısız ballar üretiliyor. Bal çok önemli bir şifa kaynağıdır. Fakat şifa olabilmesi için doğal ve katkısız olması gerekir. Büyük Dedemin Balları yaylalardan gelen arıların çiçek polenleri ile yaptığı balları hizmetinize sunuyor. Büyük Dedemin Balları çok köklü bir ailenin süregelen bir geleneğidir. Her çocuk basından gördüğü gibi bu mesleği öğrenmiş ve yapmaya başlamıştır. Geçmişten beri şifa kaynağı olarak bilinen bal en organik ve katkısız şeklide burada üretilmektedir. Piyasada üretilen ve çok ucuz fiyata satılan sahte balların dışında burada el değmeden üretilen sağlıklı ve organik ballar bulunuyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun