Sony Xperia XZ Premium İçin Meltdown ve Spectre Güncellemesi Yayınlandı

 Sony Xperia XZ Premium İçin Meltdown ve Spectre Güncellemesi Yayınlandı

Sony Xperia XZ Premium sahipleri bugünden itibaren telefonlarına en son yazılım güncellemelerini indirebilir. Güncellemenin yapı numarası 47.1.A.12.34’den 47.1.A.12.75’e değiştirildi ve bu Şubat ayı güvenlik yamasıyla birlikte çok konuşulan Meltdown ile Spectre işlemci açıkları gideriliyor.

Güvenlik Önlemi Alınıyor

Dediğimiz gibi güncellemeyle birlikte Sony Xperia XZ Premium’in yeni yazılım sürümü 47.1.A.12.75 olarak değiştirildi. Meltdown ve Spectre açıkları için güvenlik yaması uygulanırken, bunun dışında herhangi bir bilgi ise verilmedi. Dolayısıyla telefonda kullanıcı deneyimi ya da arayüz olarak pek fazla değişiklik göreceğinizi söyleyemeyiz. 120MB boyutundaki güncelleme sadece güvenlik önlemi alırken, başka bir fark yaratmıyor.

Güncelleme şu anda çift SIM kartlı Sony Xperia XZ Premium telefonlara gelirken, kısa zaman içinde tek SIM olan Xperia XZ Premium’ların da alacağını söyleyebiliriz. Dolayısıyla henüz yükleme yapamıyorsanız endişelenmeyin.

Sony Xperia XZ Premium şu anda yaklaşık 3000 TL fiyat etiketi ile satılırken, cihazda 5.5 inç IPS LCD ekran, 3230mAh batarya, Qualcomm Snapdragon 835 işlemci çipseti, 4GB RAM ve 64GB dahili depolama alanı yer alıyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun