SpaceX’in Falcon Heavy Görevi YouTube’un İkinci En Büyük Yayını Oldu

 SpaceX’in Falcon Heavy Görevi YouTube’un İkinci En Büyük Yayını Oldu

SpaceX tarafından dün akşam saatlerinde beklenen kalkış başlatılırken, Falcon Heavy roketi Florida eyaletinin Cape Canaveral bölgesinden uzaya gönderildi. Tüm olup biten popüler video izleme sitesi YouTube üzerinden canlı yayınla aktarıldı.

YouTube’da Neredeyse Rekor Kırıyordu

YouTube’un canlı yayın özelliği devreye girdiği zamanlarda Red Bull Stratos atlayışı büyük bir rekor kırmıştı ve 2012 yılında anlık olarak 8 milyon kişi tarafından izlenmişti. SpaceX’in Falcon Heavy roketini ise dün aynı anda 2.3 milyonun üstünde kişi izledi. Ve böylece onun ardından geldi. Her ne kadar arada epey fark olsa da, SpaceX’in diğer görevlerinde belki de bu rekoru kırması bekleniyor.

Yolculuk Mars!

Ayrıca SpaceX günü sadece canlı yayınlarla tamamlamadı. Aynı zamanda firmanın CEO’su Elon Musk’ın Tesla Roadster aracı da galaksinin derinliklerine Falcon Heavy roketiyle birlikte gönderildi. Bir kukla şoförün oturduğu spor arabanın videosu da internete yüklenirken epey ilgi çekti.

Falcon Heavy, Mars yörüngesine doğru yolculuğa çıkarken ne kadar ileri gideceği şimdiden merakla bekleniyor. Videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz, iyi seyirler!

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun