Tesla baskı altında

 Tesla baskı altında

Tesla, dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticileri arasında bulunuyor. Şirket, sunduğu teknolojik özellikleri sayesinde çok seviliyor ve dünya genelinde iyi satış rakamlarına ulaşıyor. Bu sayede elektrikli otomobiller yaygınlaşıyor.

Ünlü sigorta şirketi State Farm, iki yıl önce meydana gelen ev yangınında Tesla Model S’den kaynaklanabileceği için şirkete 1.27 milyon dolarlık bir dava açtı. Sigorta şirket, evi yok eden yangının 2016 Model S‘de bulunan bazı hatalardan dolayı başladığını ve evi kül ettiğini düşünüyor.

Bu olay, neredeyse 2 yıl önce 17 Şubat 2020 tarihinde gerçekleşmiş. Yangının olduğu gün aile, Model S araçlarıyla dışarı çıkmışlar ve evde garaja park etmişler. Park ettikten sonra aile aracı şarja takmış. Bu olayın ardından yangın gerçekleşince sigorta şirket, yangının sebebini Tesla Model S olarak düşünmeye başlamış.

Bu dilekçenin uzun versiyonunda bu iddianın yüzde 100 doğru olmadığı açıklanıyor. Bu durum, Tesla’nın aslında suçlu olmama ihtimalini de ortaya çıkarıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporlara göre elektrikli otomobillerin yangın riski, normal otomobillere göre kat kat daha düşük.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun