Tinder’dan olay adım

 Tinder’dan olay adım

Günümüzde arkadaşlık siteleri ve platformlarının sayısı giderek artıyor. Hayatımızdaki pek çok şey de olduğu gibi yeni insanlarla tanışma süreci de artık çevrim içi ortamda gerçekleşiyor. İçlerindeki en popüler çöpçatan sitelerinden Tinder ise bu süreci güvenli bir hale getirebilmek için sabıka kaydı kontrolü gibi bazı adımlar atacağını açıkladı.

Tinder, sabıka kaydı kontrolü isimli yeni bir hizmetini kullanıma sunacağını duyurdu. Bu sayede kullanıcılar eşleştikleri kişilere ait geçmiş dönemde herhangi bir yüz kızartıcı suç ya da tutuklama, mahkumiyet ve şiddet içeren davranışlar olup olmadığını görebilecek.

Bu sebeple Tinder, sabıka kaydı kontrolü yapabilmek için çatı şirketi Match Group’un 2021’de satın aldığı Garbo isimli kar amacı gütmeyen bir kuruluşla anlaşacak. Konuyla alakalı açıklama yapan Match Group’un Güvenlik ve Sosyal Savunuculuk Başkanı Tracey Breeden şunları söyledi:

Çok uzun süredir kadınlar ve geleneksel olarak marjinalleştirilmiş gruplar, pek çok güvenlik engeliyle karşılaştı. Garbo’nun düşünceli ve yenilikçi tüketici geçmiş kontrolleri, kişisel güvenlik tercihlerini bilgilendirmeye yardımcı olmak için kritik bilgilerle insanları güçlendirirken sektörü ileriye taşıyacak.

Yapılan etkinlik sırasında Tinder, 2 farklı ücretsiz kontrol hizmet sunacağını söylemişti. Fakat Match Group tarafından gelen açıklamanın ardından, yapılacak detaylı incelemeler için 2,50 ABD doları ve küçük bir işlemci ücreti isteneceği ortaya çıktı. Tabii şu an için bu yeni özelliğin ülkemize gelişine dair bir bilgi bulunmuyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun