Trafikte Ölüm

 Trafikte Ölüm

Bir saniye bir hayatı mahvedebilir, trafiğe çıkmak başlı başına tehlike anlamına gelir.

Karayolları Trafik Kanunu’na göre trafiğe çıkan her araç kusursuz da olsa sorumludur. Kusursuzluk bir yana ülkemizdeki kazalar genellikle dikkatsizlik ve kural ihlalleri sonucunda meydana gelmektedir. Bunun yanında trafik kazası tazminat davaları için vazgeçilmez bir etkendir.

Trafik Kazasında Neler Olur ?

Trafik kazası ülkemizde üzerinde oldukça fazla durulması gereken bir konudur çünkü her yıl trafik kazasında pek çok can kaybetmekteyiz. Ölümlü trafik kazası ya da ciddi sakatlıklara ve yaralanmalara sebep olan bu kazalar hayatımızı bir anda kabusa çevirebilir. Sevdiklerimizi trafiğe kurban edebiliriz, başkalarının sevdiklerini öldürebiliriz. Peki bunları yaşamamak için ne yapmalıyız?

Trafik Kazasına Dur De

Trafik kazaları genellikle kural ihlali, şerit ihlali, dikkatsizlik, alkollü araç kullanımı yüzünden meydana gelir. Gerekli önlemleri alıp dikkatli olursak kazalardan da kaçabiliriz. Trafik kazası insanları maddi ve manevi olarak oldukça sıkıntıya sokmaktadır.

Ölenlerin yakınlarına manevi tazminat ödenmesi gerekir, maddi zararların karşılanması ise olmazsa olmazlarındandır. Yakınlarını bir anda kaybedenlerin yaşadığı buhranı az da olsa hafifletebilmek için desten yoksun kalma tazminatı ödenebilir. Trafik kazası kişiye ciddi bir külfet yükler elbette manevi olarak yaşattıkları dışında!

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun