USB-C karmaşası sona erdi!

 USB-C karmaşası sona erdi!

Apple yıllardır devam ettiği geleneği bozmayacak ve Eylül ayında düzenleyeceği etkinlikte yeni iPhone modellerini tanıtacak. Üç modelden oluşan iPhone 11 serisi iPhone XS, XS Max ve uygun fiyatlı iPhone XR‘ın yerini alacak.

Her üç telefon gücünü Apple A13 Bionic işlemciden güç alacak. Bu işlemcinin detayları henüz bilinmezliğini korurken, iPhone 11 veya 2019 iPhone modelleri için en büyük tartışma konularından birisi de, USB-C portu oldu.

Eski iPhone ve iPad modelleri güncelleme aldı Eski iPhone ve iPad modelleri güncelleme aldı
Apple, en son iOS sürümlerini alamayan eski iPhone ve eski iPad modelleri için önceki iOS sürümlerinde sessizce güncelleme yayınladı. Eski cihazların aldığı güncelleme detaylarını inceledik..
Bazı kaynaklar iPad Pro ile benzer şekilde Apple’ın yeni iPhone modellerinde USB-C’ye geçiş yapacağını iddia ediyordu. Ortaya çıkan son raporlar 2019 iPhone modellerinin Lightning portunu kullanmaya devam edeceğini doğruladı.


Bu değişimin yani USB-C’ye geçişin 2020 iPhone modellerinde yaşanması bekleniyor. Buna ek olarak 2020 yılında tanıtımı gerçekleştirilecek uygun fiyatlı iPhone modelinin LCD yerine AMOLED ekrana ev sahipliği yapacağı belirtiliyor.

Ayrıca, yeni modellerde “Leap Haptics” kod adıyla tanımlanan yeni bir Taptic Engine titreşim motoruna yer verileceği belirtiliyor. Ancak, bu değişikliğin iPhone modellerini nasıl etkilediği şu anda bilinmezliğini koruyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun