Volkswagen’dan yeni teknoloji

 Volkswagen’dan yeni teknoloji

Volkswagen, geçtiğimiz günlerde yeni elektrikli araç tesisi ile ilgili açıklama yapmıştı. Dijital ekosisteminde değişikliğe gideceğini duyuran Volkswagen, yeni bir teknoloji kampüsü inşa edeceğinin müjdesini verdi.

Şirket, Teknik Geliştirme bölümünü yeniden düzenlediğini açıkladı. Almanya’nın Wolfsburg kendinde bulunan bölüm, araçların yüksek teknolojili parçalarına daha fazla odaklanacak.

Araçlarının dijital ekosisteme sorunsuz bir şekilde adapte olması için kolları sıvayan firma, 11.500 çalışanını bu konuda eğitecek. “Bir teknoloji şirketine dönüşüm” sloganı ile başlatılan çalışma, önümüzdeki beş yıl içerisinde tamamlanacak.

Volkswagen Teknik Geliştirme başkanı Thomas Ulbrich, “Otomobiller, giderek daha fazla elektrikle çalışan bir yazılım ürünü haline geliyor. Süreçlerimizi ve organizasyonumuzu bileşenlerden ziyade sistemlere ve işlevlere odaklayarak Teknik Geliştirme bölümünü daha verimli hale getiriyoruz. Önce donanım değil, önce yazılım mottosu ile çalışmalara başladık. Bu yüzden gelişimi her boyutta kullanıcılara sunacağız.” dedi.

Toplam 873 milyon dolar değerinde yatırım yapacağını duyuran Volkswagen, yeni bir teknoloji kampüsü kuracak. Araç geliştirme çıtasını yükselteceklerinin altını çizen firma, 4.000’den fazla kişiyi yeniden eğiteceklerini açıkladı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun