Volvo’dan yeni elektrikli otomobili

 Volvo’dan yeni elektrikli otomobili

Volvo, dünyanın en büyük otomobil üreticileri arasında bulunuyor. Şirket, sunduğu teknolojiler ve kullanılan kaliteli malzemeler sayesinde çok seviliyor. Bu sayede Volvo, dünya genelinde iyi satış rakamlarına ulaşabiliyor.

Geçtiğimiz günlerde Volvo, Kuzey Amerika’da ve Güney Amerika’da bulunan bazı bayilerle toplantı gerçekleştirerek şirketin elektrikli otomobil planlarından bahsetti. Bu toplantı sırasında şirket, kısa bir süre içerisinde en az 5 adet elektrikli otomobil piyasaya süreceğini belirtti. Bu sayede şirket, 2030 yılından itibaren içten yanmalı motorlara veda edecek.

Bunlara ek olarak şirket, ilk elektrikli otomobilin 2023 yılında piyasaya sürüleceğini de bu toplantı sırasında açıkladı. Bu otomobilin henüz nasıl özelliklere sahip olacağı bilinmiyor. Ancak ortaya atılan bazı iddialara göre araç, şirketin en üst otomobili Volvo XC90’nın tamamen elektrikli versiyonu olacak.

Bu otomobillerin piyasaya sürülüşü 2030 yılına kadar sırayla gerçekleşecek. Bunların dışında şirketin şu anda Volvo XC60’ın elektrikli versiyonu üzerinde çalıştığı düşünülüyor. Bu sayede şirket, E segmentindeki sevilen modeline Recharge versiyonunu ekleyecek ve şirketin ürün gamı genişleyecek.

Volvo’nun C segmenti temsilcilerinden XC40’ın daha alt segmentinde konumlanan bir elektrikli otomobilin de şirket tarafından piyasaya sürüleceği düşünülüyor. Şu anda otomobile dair net bir bilgi bulunmuyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun