Xiaomi 12 Pro

 Xiaomi 12 Pro

Aralık ayının son günlerinde iddialı özellikleri ve tasarımı ile dikkat çeken yeni Xiaomi 12 serisi, aradan geçen yaklaşık 1 ayın sonunda hala global pazara giriş yapmadı. Bir süredir 12 Ultra modeliyle gündeme gelen serinin Asya dışına açılması büyük bir heyecanla beklenirken, müjdeli haber Geekbench ve HTML 5‘te ortaya çıktı.

Global pazara sunulmadan önce hem çeşitli sertifikalar alan, hem de performans testinde boy gösteren en güçlü Xiaomi 12 modeli, lansmanın yaklaştığını söylercesine ortaya çıktı. Hem Geekbench testinde, hem de HTML 5’te dikkat çekici sonuçlar elde eden Xiaomi 12 Pro, iki testte şu skorları aldı.

Geekbench’te 2201122G model numarasıyla teste tabii tutulan Xiaomi 12 Pro, doğal olarak Android 12 işletim sistemi ve buna paralel olarak MIUI 13 arayüzü ile ortaya çıktı. Gücünü Snapdragon 8 Gen 1‘den alan telefon bu açıdan da Çin’deki modelden ayrılmadı. 12GB RAM ile de dikkat çekici olan Pro’nun tek çekirdekte elde ettiği skor 1145 olurken, çok çekirdekte bu sayı 3578 oluyor.

HTML 5 cephesine baktığımızda ise yine aynı model numarasıyla ortaya çıkan 12 Pro, testte üst sınır olan 555’e bir hayli yaklaştı. Telefon testte 555 puan üzerinden 474 puan elde etti. Mart ayında global pazara sunulması beklenen serinin lansman tarihi yaklaştıkça daha farklı test ve sertifikalar ile gündeme gelmesi bekleniyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun