Xiaomi 12’nin tepki çeken ekranı

 Xiaomi 12’nin tepki çeken ekranı

Counterpoint Research raporuna göre, yüzde 13’lük pazar payıyla dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi konumunda bulunan Xiaomi, önümüzdeki günlerde yeni cihazlarıyla kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bu noktada Xiaomi 12 ve Pro modellerini tanıtması beklenen şirket, serinin standart modelinin tepki çeken ekran özellikleri konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Xiaomi CEO’su Lei Jun, geçtiğimiz saatlerde Çinli mikroblog sitesi Weibo üzerinden akıllı telefonun DisplayMate tarafından A+ derecelendirmesi ile onaylandığını gösteren bir poster paylaştı. Bununla birlikte cihazın ekran özellikleri belli olurken, çözünürlüğün 1080p olarak belirlenmesi ciddi şekilde tepkilere neden oldu.

Bilindiği üzere telefonun selefi konumundaki Xiaomi 11, 2K ekran çözünürlüğüne sahipti. Doğal olarak Xiaomi 12 modelinin de bu çözünürlüklerle kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyordu. Ancak aksi şekilde açıklanan ekran özelliklerindeki 1080p panel detayı, kullanıcılar arasında şaşkınlığa yol açtı.

Xiaomi 12, serinin Pro modeli ile birlikte 28 Aralık’ta düzenlenecek etkinlikte kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Hatta uzun süredir beklenen MIUI 13 sürümü de büyük ihtimalle aynı etkinlikte tanıtılacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun