Xiaomi Mix 5

 Xiaomi Mix 5

Teknoloji devi Xiaomi, ürettiği akıllı telefonlarla piyasada adından söz ettirmeye devam ediyor. 20222ye de güçlü bir şekilde giren şirket, Mix serisi üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor. Uzun süredir beklenen, serisinin devam telefonu Mix 5 Geekbench’te görüntülendi.

Uzun süredir beklenen Xiaomi Mix 5, Geekbench’te boy gösterdi. Performans testinde akıllı telefonun, Snapdragon 8 Gen 1 SoC işlemcisini kullandığı ortaya çıktı. Daha önce elde edilen bilgilere göre akıllı telefon süper hızlı şarj desteğine sahip olacak. Telefonun tanıtım etkinliğinin ne zaman olduğuna dair de iddialar ortaya atılıyor.

Önemli sızıntı haber kaynağı MySmartPrice’e göre Mix 5, Ağustos veya Eylül 2022’de piyasaya sürülecek. Henüz oldukça uzun bir zaman olsa da akıllı telefonun teknik özellikleri ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. Xiaomi, üzerinde titizlikle çalıştığı cihaza amiral gemisi telefon olarak bakıyor. Akıllı telefon, Geekbench’te 2203121C model numarası ile boy gösterdi.

Akıllı telefon dünyasında öncü şirketlerden birisi olan Xiaomi, hızlı şarj dünyasına da önemli yatırımlar yapıyor. Şirket, bu alanda öncü olmak istiyor. Ancak birçok kişinin aklında pil sağlığına olan olumsuz etkisi yer alıyor. 150 W hızlı şarj teknolojisinin sahibi olan Xiaomi’nin iletişim başkanı Daniel Desjarlais, geçtiğimiz haftalarda iki yıllık kullanımın ardından yüzde 80’in üzerinde bir pil sağlığının olacağını söylemişti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun