Xiaomi MIX Fold 2

 Xiaomi MIX Fold 2

Katlanır telefon pazarı her geçen gün yeni üreticilerin katılımlarıyla birlikte giderek büyüyor. Hatta Android tarafında bu sektöre olan ilgi sebebiyle, Apple’ın da elini hızlandırarak prototip üretimlerine başladığı söyleniyor.

Geçen yıl Xiaomi, markanın ilk katlanabilir akıllı telefonu olan Mi MIX Fold cihazını piyasaya sürdü. Şimdiyse şirket Mi MIX Fold 2 olarak adlandırdığı serinin yeni modelini tanıtmaya hazırlanıyor.

Bugün ortaya çıkan bir raporsa, Xiaomi MIX Fold 2 katlanabilir akıllı telefonunun, bu yılın ikinci çeyreğinde, yani Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında piyasaya çıkabileceğini söylüyor. Geçmiş dönemde karşımıza çıkan sızıntılardaysa, yaz aylarında tanıtılmasının beklendiği söyleniyordu. Dolayısıyla Xiaomi’nin, bu cihaz için çip krizini 2. plana attığı düşünülüyor.

Geçmiş dönemde çıkan sızıntılara göre Xiaomi MIX Fold 2, 2K çözünürlüğüne sahip 8.1 inçlik ekrana sahip olacak. Ayrıca cihazda bulunan hem iç hem de dış panellerin, en az 120 Hz değerinde bir yüksek ekran tazeleme hızına sahip olacağı söyleniyor.

MIX Fold 2, çok büyük bir olasılıkla Qualcomm’un yeni gözdesi Snapdragon 8 Gen1 işlemcisini kullanacak. Ayrıca selefine nazaran daha büyük kapasiteli bir batarya, hızlı şarj desteği ve kablosuz şarj desteğine sahip olacak. Buna ek olarak Xiaomi, Samsung’un Flip modellerine karşı da bir cihaz geliştiriyor. Fakat onun detayları ve ne zaman tanıtılacağı henüz bilinmiyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun