Yeni BBC Uygulaması AR ile Tarihi Eserleri Masanıza Getiriyor

 Yeni BBC Uygulaması AR ile Tarihi Eserleri Masanıza Getiriyor

Hiç tarihi eserleri, meşhur çalışmaları mutfak masanızda görmek istediniz mi? Çünkü yakında BBC’nin yeni AR – Arttırılmış Gerçeklik uygulaması ile bunu gerçeğe dönüştürebileceksiniz.

Bu uygulama yeni BBC TV serisi Civilisations ile beraber çıkarken, programda dünyanın çeşitli bölgelerinde yer alan sanat ve tarihi eserler incelenecek. Ayrıca BBC de bu adımla ilk defa AR evrenine giriş yapmış olacak.

Yeni program bu yıl sonu başlayacak ve Civilisations AR uygulaması da hem iOS, hem de Android işletim sistemlerinde kullanılacak. Uygulamayı meydana getiren ise BBC ile ortak çalışan Nexus Studios adlı geliştirici ekip oldu.

Uygulama aracılığıyla programda gördüğünüz nesneleri, tarihi eserleri ve sanat eserlerini doğrudan evin içinde görebileceksiniz. Hatta bazı medya organları uygulamayı erken deneme fırsatı yakalarken, Rosetta Taşı gibi önemli eserleri doğrudan ekranda görebiliyor ve her açıdan inceleyebiliyorsunuz.

Aynı zamanda X-Ray adı verilen farklı bir özelliğe de sahip ve bu şekilde eserlerin içini de görmek mümkün. Örneğin Mısır’daki bir mumyanın içine bakmak epey korkutucu olacaktır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun