Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cep – Habercep.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. LGS Sınav Yerleri ve Detayları Belli Oldu!

LGS Sınav Yerleri ve Detayları Belli Oldu!

haber haber -
42 0

LGS Sınav Giriş Belgeleri 24 Mayıs’ta Erişime Açılacak

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) için heyecan dorukta! Öğrenciler, sınav yerlerini öğrenmek için 24 Mayıs 2024 tarihinden itibaren erişime açılacak olan sınav giriş belgelerini bekliyorlar.

LGS Sınav Giriş Belgeleri Nasıl Alınacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan takvime göre, LGS giriş belgeleri elektronik ortamdan okul müdürlükleri tarafından alınacak, mühürlenecek ve onaylandıktan sonra öğrencilere teslim edilecek. Öğrenciler, sınava gelirken fotoğraflı onaylı giriş belgeleri ile geçerli kimlik belgelerini yanlarında bulunduracaklar.

LGS Sınav Tarihi Belli Oldu: 2 Haziran 2024

LGS, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2 Haziran 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek. Bakan Tekin, sınavın tarihinin bayram öncesine denk getirilmesiyle öğrenci ve velilerin hazırlıklarını ve tatil planlarını daha rahat yapabileceklerini belirtti.

LGS Sınavında Neler Olacak?

Sınavda her alandan 8. sınıf öğretim programlarına uygun sorular yer alacak. Öğrenciler, Türkçe, TC. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil derslerinden toplam 50 soruyu 75 dakikada cevaplayacaklar. İkinci oturumda ise matematik ve fen bilimleri derslerinden toplam 40 soruyu 80 dakikada yanıtlayacaklar.

Doğru ve Yanlış Cevaplar Nasıl Değerlendirilecek?

Yanlış cevaplar doğru cevaplarından üçte biri çıkarılarak değerlendirilecek. Her bir öğrencinin her bir alt testine ait ham puanı, ilgili teste ait doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının üçte biri çıkarılarak hesaplanacak.

İlgili Yazılar