Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cep – Habercep.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Modern Araçlarla Donatılan Mesleki ve Teknik Okulda Uygulamalı Eğitim Modeli

Modern Araçlarla Donatılan Mesleki ve Teknik Okulda Uygulamalı Eğitim Modeli

haber haber -
42 0

Okul, Özel Sektör İşbirliğiyle Araçlar Temin Etti

‘125. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’, motorlu araçlar teknolojisi alanında özel sektör işbirliğiyle minibüs ve iki otomobil temin etti. Bu araçlar üzerinde uygulamalar yaparak öğrencilere pratik eğitim imkanı sunuldu. Kamuya ait araçların bakımlarından tutun, arıza tespitine kadar çeşitli işlemleri gerçekleştirebilen öğrenciler, sektöre daha donanımlı bir şekilde hazırlanıyor.

Atölyelerde Uygulamalı Eğitimler Veriliyor

Okul bünyesinde tesisat teknolojisi, iklimlendirme ve reklam atölyelerinde öğrencilere uygulamalı eğitimler veriliyor. Öğrenciler, kamu binalarının kombi bakımından tutun petek temizliğine kadar birçok işlemi gerçekleştirerek sektöre hazırlanıyor. Aynı zamanda reklam ve baskı atölyesinde tabela imalatı gibi işleri öğrenen öğrenciler, pratik deneyim kazanıyor.

Okul Müdürü Cuma Kesme’nin Açıklamaları

Okul Müdürü Cuma Kesme, okullarının proje okulu olmasının avantajıyla Milli Eğitim Bakanlığı bütçesine ek olarak kalkınma ajanslarından ve diğer paydaşlardan destek alarak atölyelere modern araçlar sağladıklarını belirtti. Öğrencilere istihdam odaklı eğitim verildiğini vurgulayan Kesme, sektörde karşılaşabilecekleri her türlü araç teknolojisini uygulamalı olarak öğrenebildiklerini ifade etti.

İlgili Yazılar