Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cep – Habercep.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Yeni PrismCaps ile tarzını yansıt, farkını göster

Yeni PrismCaps ile tarzını yansıt, farkını göster

haber haber -
48 0

Dünyanın lider ekipman ve çevre birimleri üreticisi SteelSeries, oyuna ve espora olan tutkusunu her şeyden önde tutarak tasarlamaya ve üretmeye devam ediyor. Dayanıklı ve estetik ürünleri ile beğenileri toplayan SteelSeries, kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun olarak seçtiği ürünlerini kişiselleştirebileceği yeni SteelSeries PrismCaps ile de tarzlarını yansıtmaya teşvik ediyor.

Kullanıcıların farklı kullanım alanları ile paralel olarak ekipmanlarından farklı beklenti ve ihtiyaçları olabiliyor. Oyuncular kadar yazarlar ve editörler de dayanıklılık ve yüksek performans gibi sebeplerle mekanik klavyeleri tercih edebiliyor. Mekanik oyuncu klavyesinin ilk üreticisi SteelSeries, farklı kullanıcıların değişken beklentilerine uygun ürünlerle bu ihtiyaca cevap veriyor. Üstelik ekipman kişiselleştirmeyi bir adım öteye taşıyan yeni PrismCaps ile kullanıcıların kişisel tarzını yansıtabilmelerini sağlıyor.

Türünün ilk örneği Apex Pro ile özel tuş hassasiyeti

SteelSeries’in türünün ilk örneği olan Apex Pro ve Apex Pro TKL model klavyelerindeki her bir tuşun hassasiyeti özel olarak ayarlanabiliyor. OmniPoint ayarlanabilir çalışma anahtarı teknolojisi ile kullanıcılar tuş hassasiyetlerini diledikleri gibi değiştirebiliyor. Uzun çalışma anahtarları (3.6mm) çalışma sırasında hata yapma ihtimalini azaltırken, daha yüksek tepki hızlarına ihtiyaç duyulan anlarda kullanıcılar daha kısa çalışma anahtarlarını (0.4mm) tercih edebiliyor. Her iki modelde ortak olarak bulunan OLED akıllı ekranlar, oyun içinden ve Discord gibi uygulamalardan anlık bildirimleri kullanıcılara aktarıyor.

Farklı ihtiyaçlara, farklı seçenekler

SteelSeries’in ihtiyaca uygun olarak farklı anahtar seçenekleri sunan modellerden diğeri ise Apex 7 ve daha kompakt bir boyuta sahip olan Apex 7 TKL ile kullanıcılar, kendi alışkanlıklarına ve kullanım alanlarına uygun olarak farklı hassasiyet sunan kırmızı, mavi ve kahverengi anahtarlar arasından tercih yapabiliyor. Klavyelerin öne çıkaran özelliklerden biri olan OLED akıllı ekranlar, her iki modelde de bulunuyor. Ayrıca, akıllı ekranın yanında yer alan tıklanabilir metal tekerlek ile oyundan çıkmadan ses, parlaklık ve kaydedilen profiller arasında değişim ve ayarlamalar gerçekleştirilebiliyor.

SteelSeries’in ekipmanlarında önem verdiği kişiselleştirme özelliklerinden biri olan RGB renklendirmeler markanın klavyelerinde de öne çıkıyor. Yeniden tasarlanan aydınlatma özellikleri, diğer SteelSeries ekipmanlarıyla senkronize edilebildiği gibi oyun içi etkileşimlere veya bildirimlere tepki gösteren ve 16,8 milyon renk yansıtabilen bölgeler sunuyor. Bu bölgeler yalnızca estetik olarak güzel görünmenin yanında oyun içindeki aksiyonları da yansıtılabiliyor.

Yeni PrismCaps ile yeni tarzlar

Kişiselleştirme özellikleri yalnızca kullanım kolaylığı ve performansa yönelik alanlarda değil, tasarım ve estetik alanlarında da ortaya çıkıyor. Yeni çıkan SteelSeries PrismCaps ürünleri ile kullanıcılar, ihtiyaçlarına uygun olarak seçtiği klavyeler ile kendi tarzlarını oluşturabiliyor. Yarı saydam kenarlara ve harflere sahip PrismCaps tuş takımları, daha parıltılı ve göz alıcı bir RGB ışıklandırma performansı sağlıyor. Termoplastik PBT materyali sayesinde uzun süreli kullanımdan sonra bile silinme ve doku değişimi gibi durumlara karşı dayanıklılık gösteriyor.

Yeni PrismCaps, Apex 5, Apex 7&TKL ve Apex Pro&TKL gibi SteelSeries’in MX gövdeli mekanik klavyelerinin tamamına uyumluluk gösteriyor. Ayrıca, diğer marka mekanik klavyelerin tuş genişliklerine de uyum sağlayan iki farklı alternatif “alt sıra tuş takımı” seti bulunuyor. Ürün kutusu içerisinden çıkan tuş başlığı çıkarma aracı ile de klavye tuş takımı değişimini hızlı ve kolay deneyim haline getiriyor. PrismCaps’in beyaz ve siyah olmak üzere iki farklı renk seçeneği bulunuyor.

SteelSeries’in her kullanıcının ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ürettiği çevre ekipmanları ve yeni tarzların oluşturulabildiği yeni SteelSeries PrismCaps ile ilgili https://tr.steelseries.com  internet adresinden bilgi alınabilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir