Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cep – Habercep.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Guncel
  4. »
  5. Almanya’da Çocuklara Yönelik Cinsel İstismar Artıyor

Almanya’da Çocuklara Yönelik Cinsel İstismar Artıyor

haber haber -
13 0

Geçen Yıl Cinsel İstismar Mağduru Olan Çocuk Sayısı Arttı

Almanya’da Federal Kriminal Dairesi (BKA) verilerine göre, geçen yıl 14 yaş altı cinsel istismar mağduru çocuk sayısı önceki yıla göre yüzde 7,7 artışla 18 bin 497’ye ulaştı. Bu çocukların yüzde 75,6’sı kız, yüzde 24,4’ü ise erkek çocuklar oluşturdu.

Her Gün 54 Çocuk ve Genç Cinsel İstismar Kurbanı

Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser, yayımlanan rapora göre her gün 54 çocuk ve genç cinsel istismar kurbanı olduğunu belirterek, suçluların çoğunun hala yakalanmadığını ifade etti. Faeser, çocuklara yönelik tehditlerle mücadelede devletin ve toplumun sorumluluğunu vurgulayarak, faillerin tespit edilmesi ve çocukların korunması gerektiğini vurguladı.

Çocuklara Yönelik Cinsel İstismarla Mücadele Kararlılıkla Sürüyor

Bakan Faeser, soruşturma yetkililerinin istismarı durdurmak için yoğun çalıştığını ve faillerin tespiti için teknik imkanların genişletileceğini belirtirken, BKA Başkan Yardımcısı Martina Link de cinsel istismar mağdurlarının yaşadığı travmaların ciddiyetini vurgulayarak, suçluların tespiti için çalışmaların artacağını ifade etti.

Bu çerçevede Alman Parlamentosu, çocuklara yönelik cinsel istismar suçlarını içeren materyallerin bulundurulması ve dağıtılması suçunda ceza indirimine gitmişti.

İlgili Yazılar