Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cep – Habercep.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Guncel
  4. »
  5. Brent Petrol Fiyatlarındaki Son Durum

Brent Petrol Fiyatlarındaki Son Durum

haber haber -
12 0

Brent Petrolün Varil Fiyatı Geriledi

Dün 86,92 dolara kadar yükselen Brent petrolün varil fiyatı, günü 85,75 dolar seviyesinde tamamladı. Ancak, saat 09.47 itibarıyla kapanışa göre %0,03 azalarak 85,72 dolara geriledi.

İsrail-Gazze İlişkileri ve Petrol Fiyatları

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını sona erdirecek ateşkes ihtimali, petrol fiyatlarının üzerinde etkili olmaya devam ediyor. İsrail ile Hamas arasında Mısır ve Katar’ın arabuluculuğunda dolaylı müzakerelerin tekrar yapılması beklenirken, petrol piyasaları bu gelişmeleri yakından takip ediyor.

ABD Ekonomisindeki Gelişmeler ve Petrol Talebi

Dünyanın en çok petrol tüketen ülkesi ABD’de ekonomik yavaşlama ve talep zayıflaması endişeleri devam ediyor. ABD Merkez Bankası’nın gelecek adımları belirsizliğini korurken, yatırımcılar enflasyon verilerini bekleyerek temkinli davranıyor.

Karayipler’deki Kasırga ve Petrol Piyasaları

Beryl Kasırgası’nın ABD’nin Teksas kıyılarına ulaşması, petrol piyasalarında endişe yaratıyor. Kasırganın neden olabileceği liman kapanmaları, petrol arzına etki edebilirken, fiyatlar üzerinde belirsizlik oluşturuyor.

Brent Petrol Fiyatlarının Teknik Analizi

Brent petrolde teknik olarak 86,60 ile 87,96 dolar aralığının direnç, 84,72 ile 83,88 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenebileceği belirtiliyor.

İlgili Yazılar