Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cep – Habercep.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Fatih’te Kullanılmayan İki Katlı Bina Çöktü

Fatih’te Kullanılmayan İki Katlı Bina Çöktü

haber haber -
14 0

Fatih’te Kısmen Çöken İki Katlı Bina Hakkında Detaylar

Fatih ilçesinde, kullanılmayan iki katlı bir binanın duvarları kısmen çöktü. Olay, saat 04.00 sıralarında Derviş Ali Mahallesi Söğütlü Bakkal Sokak’ta meydana geldi.

Olayın Detayları

İddiaya göre, daha önceden belediye ekiplerinin önlem alarak çevresini kapattığı 2 katlı metruk binada henüz belirlenemeyen bir nedenle çökme meydana geldi. İhbar üzerine olay yerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen ekipler, binada ve çevresinde inceleme yaptı.

Çökmenin gerçekleştiği saatte sokağın boş olması sebebiyle olayda şans eseri yaralanan olmadı. Binanın çatısından ve 2. kattan kopan beton ve tahta parçalar, park halindeki bir araca zarar verirken sokak, yaya ve araç trafiğine kapatıldı.

Vatandaşın Açıklamaları

Çökme meydana gelen sokakta ikamet eden Abdullah Ceylan Özbek, “Bina sahibinin kendisini bulduk. Bina sahibi, Anıtlar Kurulu’ndan Fatih Belediyesi’ne müracaatta bulundu. Fakat burayı yıkmadılar. Saat 04.00 civarlarında kendiliğinden inmiş bina, ama şükür kaza bela yok, zarar ziyan yok. Şu anda tarihi eser yıkılmış durumda. Ölü yaralı yok şükür. Şu anda evdeydik enkaz indikten sonra öğrendik.” dedi.

İlgili Yazılar