Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cep – Habercep.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Guncel
  4. »
  5. Filistin’de İsrail Başbakanı Netanyahu’ya Yönelik Tepkiler Artıyor

Filistin’de İsrail Başbakanı Netanyahu’ya Yönelik Tepkiler Artıyor

haber haber -
13 0

Uluslararası Tepkiler Sürüyor

‘7 Ekim’de Hamas’ın silahlı kanadı Kassam Tugayları’nın saldırısı sonrasında, Filistin’de sivilleri hedef alan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya karşı tepkiler artıyor. Uluslararası kamuoyu, İsrail’in Filistin’de sivillere yönelik saldırılarına son vermesi çağrısında bulunuyor.

Nuseyrat Mülteci Kampı Operasyonuna Tepkiler

Dün Nuseyrat Mülteci Kampı’na düzenlenen ve dört İsrailli rehinenin kurtarıldığı operasyon, hem İsrail hem de dünya genelinde tepkilere neden oldu. Uluslararası kamuoyu, 210 kişinin yaşamını yitirdiği ve yüzlerce insanın yaralandığı saldırıyı kınarken, dört İsrailli rehinenin kurtarılmasının ardından Netanyahu’nun tepkilerle karşılaştı.

Muhalefetten Sert Tepkiler

İsrail’de muhalefet lideri Yair Lapid, Netanyahu’nun kurtarılan kişilerle poz vererek sosyal medyada reklam yapmasına karşı çıktı. Lapid, Netanyahu’nun ölen ya da Gazze’de yaşamını yitiren İsrailli rehinelerin aileleriyle görüşmediğini vurgulayarak tepkisini dile getirdi.

Eski Bakan Netanyahu’ya Ağır Eleştiriler

İsrail’in eski bakanlarından Izhar Shay, kendi oğlunun Netanyahu ile çekilen bir fotoğrafını paylaşarak sert ifadelerle eleştirdi. Shay, başbakanın ailelerle iletişime geçmediğini ve operasyonun sonuçlarından sorumluluk almadığını belirterek tepkisini dile getirdi.

İlgili Yazılar