Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cep – Habercep.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Guncel
  4. »
  5. İsrail Gazze Şeridi’ni Yoğun Bombalamayla Vurdu, Binlerce Filistinli Kaçıştı

İsrail Gazze Şeridi’ni Yoğun Bombalamayla Vurdu, Binlerce Filistinli Kaçıştı

haber haber -
11 0

İsrail Saldırıları Sonucunda Gazze Kent Merkezi ve Çevresi Vuruldu

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Gazze kent merkezinin güneybatısına yoğun saldırılar eşliğinde girdi. İsrail savaş uçakları ve topçu birlikleri, Gazze kentinin Derac, Rimal, Sanayi, Tel el-Hava, Tuffah ve Eski Şehir gibi birçok bölgesini yoğun şekilde bombaladı. İsrail askeri araçları da Tel el-Hava ve Rimal mahalleleri ile Sanayi bölgesi eteklerine yoğun ateş altında ilerledi.

Filistinliler Yoğun Bombardıman Nedeniyle Kaçıştı

Bu saldırılar sonucunda binlerce Filistinli, Gazze kentinin güneybatısındaki bölgelerden kuzeye doğru kaçmaya başladı. İsrail savaş uçakları ve topçuları, gece boyunca Gazze kent merkezinin çeşitli bölgelerini ağır bombalarla vurdu. Bölgede onlarca ölü ve yaralı olduğu bildirildi.

Ateşkes Belirsizliği Devam Ediyor

İsrail İç İstihbarat Teşkilatı Şin-Bet’in Direktörü Ronen Bar liderliğindeki İsrailli heyet, Mısır’ın başkenti Kahire’ye giderek esir takası müzakereleri ve Gazze ile Mısır arasındaki Refah Sınır Kapısı’nın idaresi konusunda görüşmeler yapacak. Refah Sınır Kapısı, İsrail’in kapının Filistin tarafını ele geçirmesiyle kapalı durumda bulunuyor ve bölgeye yapılan saldırılar Kahire’nin sert tepkisine neden oluyor.

İsrail Dış İstihbarat Servisi Mossad Direktörü David Barnea’nın da Tel Aviv ile Hamas arasında esir takası konusunu görüşmek üzere Katar’ın başkenti Doha’ya gitmesi bekleniyor.

İlgili Yazılar