Kripto Para Madencilerine Karşı Ekran Kartı Satışlarında Önlem Alınıyor

 Kripto Para Madencilerine Karşı Ekran Kartı Satışlarında Önlem Alınıyor

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz haftalarda Nvidia tarafından bir açıklama yapılmıştı ve bilgisayar donanımı satan mağazalar uyarılmıştı. Ünlü üretici, ekran kartlarını oyuncular için ürettiklerini ve bunları kripto para için kullananlara satmanın doğru olmadığını dile getirmişti. Bu çağrı dikkat çekerken, şimdi ise çeşitli kurumlarönlem almaya başladı ve bunların arasında ABD’deki Micro Center da yer alıyor.

Ekran Kartları İçin Satış Kısıtlamaları Geliyor

Nvidia satışların kısıtlanmasını önerirken, müşteri başına maksimum iki ekran kartı satılmasını tavsiye etmişti ve Micro Center da bunu yapıyor. Çıkan haberlere göre artık müşterilere hem ekran kartı satarken sayı kısıtlaması getirilecek, hem de mağazadaki diğer ürünlerle beraber ekran kartı alanlara indirim yapılacak.

Bir diğer deyişle, gerçekten bilgisayar toplayan kişilerle kripto para madenciliği yapanlar bu şekilde ayrılacak. Aynı zamanda mağazaya girip sınırsız sayıda ekran kartı toplamak da mümkün olmayacak. Bu konu internet üzerinde de epeydir tartışılırken, özellikle oyuncuların tepkisini çekiyordu ve artan ekran kartı fiyatlarından şikayetçiydiler.

Sonuç olarak bu konuda ilk adımı Nvidia’nın çağrısıyla Micro Center attı ve ilerleyen dönemlerde büyük satıcılar da benzer kararlar alırsa, ekran kartı fiyatları eski seviyesine inebilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun