Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cep – Habercep.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Guncel
  4. »
  5. Los Angeles Devlet Okullarında Cep Telefonu ve Sosyal Medya Kullanımı Yasaklanıyor

Los Angeles Devlet Okullarında Cep Telefonu ve Sosyal Medya Kullanımı Yasaklanıyor

haber haber -
30 0

Los Angeles’ta Devlet Okullarında Radikal Karar

ABD’nin Kaliforniya eyaletine bağlı Los Angeles kentinde, devlet okullarında öğrencilerin **cep telefonu ve sosyal medya kullanımı yasaklanacak**. Los Angeles Birleşik Okul Bölgesi Yönetim Kurulu tarafından alınan karara göre, eğitim öğretim saatlerinde cep telefonu ve sosyal medya platformlarının kullanımı 2025 yılı itibarıyla **yasak** olacak.

Los Angeles’taki Öğrencileri İlgilendiriyor

Los Angeles’ta bulunan ABD’nin en büyük ikinci okul bölgesinde eğitim gören **429 binden fazla öğrenciyi** ilgilendiren bu karar, öğrencilerin derse odaklanmasını ve dikkat dağınıklığını engellemeyi hedefliyor.

Kamu Sağlığı Açısından Desteklenen Bir Karar

Kaliforniya Valisi Gavin Newsom, Los Angeles’ta alınan bu kararı destekleyerek, öğrencilerin ruh sağlığının korunması gerektiğini vurguladı. ABD Kamu Sağlığı Hizmetleri Birimi Başkanı Vivek Murthy ise sosyal medyanın gençlerin ruh sağlığına zarar verdiğini belirterek, bu tür önlemlerin önemine dikkat çekti.

Öğretmenlerin Gözünden Cep Telefonu Kullanımı

ABD merkezli Pew Araştırma Merkezi’nin yaptığı ankete göre, ABD’deki öğretmenler cep telefonu kullanımının sınıflarda dikkat dağıtıcı bir sorun olduğunu düşünüyor. Bu nedenle, öğrencilerin eğitim kalitesini artırmak ve ruh sağlıklarını korumak adına bu tür yasaklar önem kazanıyor.

İlgili Yazılar