Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cep – Habercep.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Guncel
  4. »
  5. Pakistan’da Eşcinsel Gece Kulübü Skandalı

Pakistan’da Eşcinsel Gece Kulübü Skandalı

haber haber -
11 0

İngiltere’den Dönüş ve Planlar

Pakistan’da yaşanan olay uluslararası kamuoyunda gündem oldu. Uzun yıllar İngiltere’de yaşadıktan sonra ülkesine dönen bir adamın, eşcinsellere özel bir gece kulübü açma planı büyük yankı uyandırdı.

Plan Ortaya Çıktı

İngiliz Daily Telegraph gazetesinin aktardığı habere göre, ismi açıklanmayan adamın Usame Bin Ladin’in öldürüldüğü Abbottabad kentinde eşcinsellere özel bir mekan açmayı planladığı ortaya çıktı. Ancak yetkililerin işletme lisansı başvurusu sırasında durumu fark etmesiyle plan suya düştü.

Akıl Hastanesine Yatırıldı

Adamın, Abbottabad’da eşcinsellere yönelik bir buluşma yeri açmayı planladığını belirtmesi üzerine, yetkililer adamı akıl hastanesine yatırdı. Arkadaşları, adamın psikolojik rahatsızlıklar bölümüne nakledildiğini ve uzun zamandır görüşmeye engellendiklerini açıkladı.

Toplumsal Tepki ve Tehditler

Pakistan’da eşcinsel ilişkilerin yasak olduğu ülkede, adamın gece kulübü açma girişimi siyasetçileri de şaşırttı. Siyasetçiler, bu durum karşısında toplumsal infial yaratabileceğini ve adamın linç edilebileceğini belirtirken, adamın insan hakları savunuculuğunu sürdüreceğini ifade ettiği öğrenildi.

Başvurusunda, kulüpte seks yapılmayacağını belirten adamın planları, ülke genelinde tartışma yarattı. Pakistanlı yetkililer, bu tür faaliyetlerin yasak olduğunu vurguladı.

İlgili Yazılar