Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cep – Habercep.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Guncel
  4. »
  5. Ulusal Samsung Elektronik Sendikası Üç Günlük Genel Grevin Son Gününde Duyuru Yaptı

Ulusal Samsung Elektronik Sendikası Üç Günlük Genel Grevin Son Gününde Duyuru Yaptı

haber haber -
10 0

Ulusal Samsung Elektronik Sendikası (NSEU), yönetimin talepleri konusunda görüşme yapma niyetinde olmadığını belirtmesi üzerine üç günlük genel grevin son gününde duyuru yaptı.

Neredeyse Dörtte Birlik Bir Temsil

Güney Kore’deki Samsung Electronics çalışanlarının neredeyse dörtte birini temsil eden NSEU, grevin üretimi aksattığını iddia etti. Ancak Samsung, bu iddiayı reddederek üretim hatlarında herhangi bir aksama yaşanmadığını belirtti.

İkinci Genel Grev İlan Edildi

Sendika, şirketin diyaloga girmeme niyetini gerekçe göstererek 10 Temmuz’dan itibaren süresiz olarak ikinci bir genel grev ilan etti.

İşçiler Seul’de Toplandı

Grevde yer alan işçiler Samsung’un Seul’un Hwaseong bölgesindeki genel merkezinde bir araya geldi. Sendika başkanı Son Woo-mok, düşük katılım eleştirilerine yanıt olarak, sendikanın henüz beş yıl önce kurulduğunu ve üyeleri eğitmeye zamanlarının olmadığını belirtti.

Prim Hesaplamaları Adaletsiz İddiası

Sendika liderleri, şirketin işletme kârından sermaye maliyeti düşülerek yapılan prim hesaplamalarının adaletsiz olduğunu savunuyor. Samsung ise yılın ikinci yarısındaki kârının geçen yılınkinin 15 katı olduğunu açıklamıştı.

İlgili Yazılar